EDUKACIJA UČITELJA PO MODELU C
Autor: Radmila Kuga, 13. 5. 2024.

U periodu od 3.- 5. 4. 2024.g održan je stručni skup za učitelje po modelu C. Veoma kvalitetna i raznovrsna predavanja kao i odlični primjeri dobre prakse koji se odmah mogu primijeniti u razredu bili su tema ovog skupa u Zagrebu.

Poseban naglasak trodnevnog  stručnog skupa bila su stručna predavanja dr. Ranka Rajovića. Ovaj poznati neurolog je autor NTC programa koji je verificiralo Ministarstvo obrazovanja i športa Republike Hrvatske.

Diljem regije održavaju se kampovi u kojima se primjenjuju NTC metode. Smisao ovog poučavanja je da kroz igru djecu naučimo misliti odnosno aktivirati asocijativne regije mozga.

Ovo nije prvi put da slušamo predavanja dr. Rajovića. Prethodne dvije godine smo također prisustvovali njegovim radionicama i predavanjima . Dobili smo komplet od 10 edukativnih igara  koje možemo primjenjivati u nastavnom procesu i postizati bolje rezultate od dosadašnjih

Prema riječima doktora Rajovića ova metoda poučavanja trebala bi se primjenjivati od vrtića . Najinteresantnije metode:  „Sakrivenih riječi“ i „Nelogične priča“ već se koriste kod nas i šire u regionu.