Dan planeta Zemlje
Autor: Matej Borovičkić, 23. 4. 2014.

Obilježavanje Dana  planeta Zemlje  u OŠ Donji Lapac

22.travnja 2014 . učenici i učitelji OŠ Donji Lapac u suradnji sa djelatnicima Uprave hrvatskih šuma u sklopu projekta "Šuma u školi-škola u šumi" obilježili su Dan planeta Zemlje na simboličan način. Djelatnici Uprave hrvatskih šuma educirali su učenike o značenju šuma, o biljnoj i životinjskoj zajednici u šumama te o očuvanju. Prezentirali su im opremu za rad u šumi. Potom su učenici u eko - radionicama pokazali u likovnom i literarnom smislu što za njih znači priroda i kako doprinose  u očuvanju šuma. Na kraju druženja u školskom dvorištu uslijedila je sadnja sadnica koje je donirala Uprava hrvatskih šuma Gospić. Iskusni djelatnici su pokazali učenicima kako se sade sadnice. Učenici su bili oduševljeni sadnjom i ponosni na svoje prve posađene sadnice.

Hvala Upravi hrvatskih šuma Gospić na donaciji sadnica te kvalitetnoj i stručnoj edukaciji o značenju šuma za naš planet Zemlju.

Šume su pluća svijeta!