Manje oružja-manje tragedija
Autor: Matej Borovičkić, 14. 5. 2014.

U srijedu 7.svibnja 2014 održana je akcija "Manje oružja-manje tragedija."

Učenici razredne nastave sudjelovali su u projektu MUP-a RH koji  u suradnji s Programom UN za razvoj u RH provodi preventivnu kampanju prikupljanja ilegalnog oružja pod nazivom „Manje oružja, manje tragedija“. Ta akcija traje već sedmu godinu za redom. Cilj kampanje je zaštititi obitelj od tragičnih događaja te zajednicu učiniti sigurnijim mjestom za život. U tu svrhu je za djecu organizirana strip radionica pod naslovom Izbaci uljeza. Učenici su crtali razna opasna oružja. Djelatnici MUP-a govoril su o opasnosti oružja po život, a u slučaju da se pronađe oružje obavjestiti odrasle ili policiju. Za dobro obavljen posao učenici su nagrađeni i od djelatnika MUP-a, ali i od njihovih učiteljica te naoružani novim znanjima i poklonima krenuli natrag u školu.

ORUŽJE MORA NESTATI!!!