Autor: Ivica Bunčić, Kristijana Dadić, 21. 5. 2014.

18. travnja. 2014. i 14. svibnja. 2014 objavljeni su novi pravilnici, elementi i odluke o upisima u srednje škole za školsku. 2014./2015. godinu.

Prijave će se odvijati preko internetskog sustava https://www.upisi.hr gdje učenici osmih razreda mogu pronaći sve podatke koji su im potrebni za upise u novu školsku 2014. / 2015. godinu.

Prijave u sustav trenutačno nisu moguće, a započeti će s početkom novoga ciklusa prijava u srednje škole za školsku godinu 2014./2015.

Odluke vezane uz upise u srednje škole možete pronaći i na ovoj stranicai. Poveznice se nalaze u rubrici upisi na lijevoj stani izbornika i u opširnijoj verziji ovog članka.

Ministar znanosti, obrazovanja i sporta donio je 14. svibnja 2014. Odluku o upisu učenika u I. razred srednje škole za šk.g. 2014./2015. Sastavni dio Odluke je Struktura razrednih odjela i broja učenika I. razreda srednjih škola.

Ministar znanosti, obrazovanja i sporta donio je 28. travnja 2014. Odluku o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole u školskoj godini 2014./2015.

Učenici osmih razreda ove školse godine imaju nove pravilnike vrednovanja i elemente upisa u srednje škole. Kriterije upisa i elemente vrednovanja učenici mogu preuzeti na slijedećim poveznicama:

ODLUKA O UPISU UČENIKA

ELEMENTI I KRITERIJI ZA IZBOR KANDIDATA

POPIS PREDMETA VAŽNIH ZA UPIS U SREDNJU ŠKOLU

BROŠURA "IDEMO U SREDNJU!" ZA 2014./2015. ŠKOLSKU GODINU

Upute o načinu prijave u u sustav www.upisi.hr mogu se pronaći na slijedećoj poveznici:

www.upisi.hr/upisi/FAQ/KorisnickeUpute

Naglašavamo još jednom da prijave u sustav trenutačno nisu moguće, a započet će s početkom novoga ciklusa prijava u srednje škole za školsku godinu 2014./2015.