DANI KRUHA
Autor: Milena Bajić, 13. 10. 2016.

12.listopada.2016. u našoj školi obilježen je Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Povodom Dana kruha i zahvalnost za plodova zemlje, učenici, učitelji i roditelji uz puno truda  obilježili  taj dan. Svečanost je počela prigodnim programom učenika.Svaki razred je pripremio svoj štand sa izložbom plodova zemlje našeg kraja i pekarskih proizvoda kojima su pokazali vještine mama, baka, teta, tata i drugih. Svečanosti su prisustvovali i brojni mještani. Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni. Svečanosti su prisustvovali Dino Rupčić, katolički većenik, Mario Klepić, vjeroučitelj i Slaviša Simaković, pravoslavni svećenik. Dino Rupčić, katolički svećenik je  blagoslovio plodove zemlje i zajednički se pomolio sa svima prisutnima. Ova naša manifestacija je humanitarnog karaktera. Hranu i plodove donirali smo starijim i nemoćnim mještanima Donjeg Lapca .

Odabrana su tri najljepša štanda:1. mjesto je osvojio 1.razred , 2. mjesto 3. razred i 3. mjesto 7. razred.