Posjet Vukovaru
Autor: Milena Bajić, 30. 3. 2019.

Dvodnevna terenska nastava za učenike osmog razreda održana je 26. i 27. ožujka 2019. godine u Vukovaru. Nastavu je organizirao Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar, smješten u vukovarskoj vojarni.

Prvi dan su prisustvovali predavanjima o Domovinskom ratu i Bitki za Vukovar, gdje su slušali o demokratskim procesima koji su doveli do stvaranja samostalne Republike Hrvatske.

Drugoga dana obilazili su najvažnije lokacije vezane uz stradanje Vukovara. Posjetili su Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata.

Dvodnevni posjet Vukovaru završio je Školom mira, predavanjem s kojeg su učenici svojim domovima ponijeli poruke mira, nenasilja i tolerancije. Terensku nastavu zaokružili su kvizom znanja u kojem su se natjecale četiri osnovne škole. Našu su školu predstavljali Marko Dražić, učenik 8. razreda, i Milan Ouka, učenik 8. razreda. Nakon napetog kviza upravo su oni ponijeli titulu pobjednika.