Autor: Milena Bajić, 5. 6. 2019.

Poziv roditeljima/skrbnicima za iskazivanje interesa za prijavu na Otvoreni poziv za dostavu projektnih prijedloga za “Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2019./2020.)“

Ličko-senjska županija u suradnji sa osnovnim školama kao partnerima, priprema prijavu na Otvoreni poziv na dostavu projektnih prijedloga (bespovratna sredstva) za “Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2019./2020.)“.

Svrha Projekta je osiguravanje kvalitetne i redovite prehrane najpotrebitije djece u cilju poboljšanja kvalitete života te smanjenja rizika od siromaštva i socijalne isključenosti. Projekt se financira iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD –a) u okviru Operativnog programa za/ili osnovnu materijalnu pomoć za razdoblje 2014./2020.

Obvezan kriterij za određivanje ciljne skupine je dječji doplatak, odnosno

• djeca iz obitelji koja su korisnici prava na doplatak za djecu (kriterij se dokazuje Rješenjem o priznavanju prava na doplatak za djecu i potvrdom o primitku doplatka za djecu).

Dodatni kriteriji:

• djeca s teškoćama u razvoju/težim zdravstvenim teškoćama (dokaz koji se prilaže za navedeni kriterij su Rješenje o priznavanju prava u sustavu socijalne skrbi ili mišljenje relevantnog tijela, nalaz vještaka te druga dokumentacija koja dokazuje navedeni kriterij),
  • djeca iz višečlanih obitelji -obitelj s troje ili više djece (dokaz koji se prilaže za navedeni kriterij su Rodni listovi djece,  potvrde o školovanju i drugi dokumenti),
  • djeca iz jednoroditeljskih obitelji (dokaz koji se prilaže za navedeni kriterij su Smrtni list ili Odluka o socijalnoj skrbi).

Molimo roditelje učenika koji ispunjavanju navedeni kriterij za uključivanje u Projekt osiguravanja besplatne školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva u školskoj godini 2019./2020. da se obrate Školi, te da dostave potrebnu dokumentaciju najkasnije do __utorka_____11.06.____________ 2019. godine kojom se dokazuje da zadovoljavaju navedeni kriterij.

NAPOMENA: Kako bi učenik bio prihvatljiv za sudjelovanje u Projektu, školi je potrebno dostaviti dokaz o ispunjavanju kriterija, a na Projekt će se moći prijaviti samo oni učenici koji nisu ostvarili pravo na besplatan obrok po drugoj osnovi.